Diskuse - zobrazení vlákna

 Zpět na celou diskusi 
Docpání spacáku  Pionýr   Út, 12. únor 2019 7:42 )Reagovat  

Na Klášterce jsem na půl ucha zaznamenal hovor o tom, že u někoho lze objednat "revitalizaci" spacáku - vyprání, impregnaci a hlavně docpání peří. Bohužel už nevím, o jaké fimě byla řeč. Víte někdo? Máte s tím zkušenosti? Co jsem koukal, tak Warmpeace a Sir Pepa oba nabízejí praní, nikoli však docpání (potvrzeno i na přímý dotaz). Dík za radu.

Re: Docpání spacáku  Alča   Ne, 17. únor 2019 7:49 )Reagovat  
 

Na Klášterce Zuzka mluvila o praní a já jsme vznášela stejný dotaz jako ty - měla bych zájem o to docpání a závěr byl, že mám Rákoskovi napsat, protože v ceníku na webu to není... takže bohužel nevíme kdybys náhodou dopátral, že to někdo dělá, dej vědět prosím

RRe: Docpání spacáku  Zuzka   Ne, 17. únor 2019 11:31 )Reagovat  
 

Ano je to tak, myslela jsem, že u Sira i doplňují, ale byla to mýlka - viz Nejčastější dotazy:
"DOPLŇUJETE PEŘÍ DO SPACÁKŮ A BUND? - Peří běžně nedoplňujeme, to bychom vlastně vytvářeli nový výrobek s novými tepelnými vlastnostmi než měl ten původní. Navíc pro představu například spacák RIMO má po obvodu cca 30 komor plus další komory v límci, krycí léga zipu atd., takže otevřít 35 komor, doplnit peří a vše znovu zašít je nákladné. Peří doplňujeme pouze v rámci oprav - když si někdo spacák nebo bundu o něco roztrhne a peří se vysype, tak peří samozřejmě doplníme do původního stavu."
Z toho plyne, že ještě není vše ztraceno - stačí umně natrhnout pár nejprázdnějších komor nebo nechat proběhnout po spacáku kocoura.

RRe: Docpání spacáku  Zuzka   Ne, 17. únor 2019 11:40 )Reagovat  
 

Ale z mé zkušenosti i když ti třeba teď přijde, že je spacák už hodně splasklý/vysypaný, když si ho necháš "jenom" vyprat a obnoví se loft ("nadýchanost" peří), hned to bude o něčem jiném... Zkus si ho pak zvážit a uvidíš, kolik peří z toho v reálu vylezlo. Pak až bych příp. aplikovala "synek si hrál ve spacáku s rybičkou"

RRe: Docpání spacáku  Feu   Po, 18. únor 2019 19:17 )Reagovat  
 

Ad peri. Jde neco delat s perovkou, ktera se jaksi nedopatrenim vyprala s beznym pradlem? Byl to takovej titernej kus obleceni pro asi rocni dite v kazde komore jeted jedna hezka kulicka peri a obavam se, ze diteti moc teplo nebude...

RRe: Docpání spacáku  Lukas B.   St, 20. únor 2019 12:15 )Reagovat  
 

jestli je to dětská mrňavá péřovka, tak bych ji pořádně namočil a promočil ve vaně, nechal naplacato pořádně vykapat a pak šetrně prohnal obyčejnou domácí sušičkou, do které bych přidal pár tenisáků, aby to protřepávaly (takhle nějak podobně to dělají se spacáky ve velkých průmyslových sušičkách).

RRe: Docpání spacáku  Lukas B.   St, 20. únor 2019 12:17 )Reagovat  
 

jo, máme to mnohokrát testováno na vlastních dětech a jejich poblitejch nebo pročůranejch polštářích s rodinným majetkem - husím peřím stáří mnoho desítek let z duchen po prababičkách.

RRe: Docpání spacáku  Víťa   St, 20. únor 2019 13:28 )Reagovat  
 

Hele a není to trochu brutální strkat do sušičky děti s tenisáky?

RRe: Docpání spacáku  Pionýr   Út, 19. únor 2019 8:37 )Reagovat  
 

Dík za konzultaci, Zuzko. Párkrát už jsem spacák pral, vcelku úspěšně. Posledně jsem to asi nějak zpackal (málo při sušení protřepával?), výsledek je tristní. Zkusím spacoš poslat na odborné vyprání, snad mu zas narostou pořádný buřty. Vzteklým kocourem, synkem i rybičku disponuji, zkusím to však nejprve humánní cestou...

 Zpět na celou diskusi 


Stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1024 x 768 a větší.
© Copyright: Jindřich Štěpán 2002-2008
Bezpečnostní obaly a pouzdra pro bezkontaktní paypass platební a kreditní karty