Kalendář - detail akce


Letní Alpy - Zillertal

Začátek akce: Středa, 17. červenec 2019Konec akce: Neděle, 21. červenec 2019

Letní horyLetní hory

EDIT 2: Vzhledem k nějakým problémům s rezervací na Adamekhütte, o kterých jste nejspíš už slyšeli, jsem se rozhodla přesunout letoší letní hory do trochu přívětivější oblasti - Zillertalu. Více info v textu.
Omlouvám se za komplikace, ale kvůli nějakým organizačním záležitostem musím o pár dní posunout letní Alpy. Definitivní termín je 17. - 21. 7. Tedy 5 dní zůstává zachováno, ale bude to středa až neděle. Doufám, že vám moc nekomplikuju život a že se někomu nestane, že by nemohl jet...


Jelikož zima právě vrcholí a všichni nadšeně ledolezeme a lyžujeme, říkám si, že je na čase zavzpomínat, jak krásné jsou hory v létě a začít řešit detaily letních Alp, aby na nás na chatě zbylo nějaké místo.
Místo na chatě nyní řešit nemusíme - Zillertal je krásné údolí plné předražených chat a levných kempů. Momentální plán je jet na bivakovací louku, která je free. K dispozici je záchod a říční sprcha, nevýhoda je její značná obsazenost. Jelikož pojedeme v týdnu, máme šanci, pokud by se přesto nezadařilo (popřípadě byste trvali na vyšším komfortu), asi o 5 km dál je pěkný kemp (https://www.campingplatz-tirol.at/ ). Ubytování vyjde na 10 E za osobu + cca 2-3 eura za stan a auto. V ceně by měl být bazén a teplá sprcha. Vařit si budeme sami. Takže doporučuji, abyste si domluvili parťáky do stanu, ať nemusíte každý platit za vlastní stan.

Cesty jsou kousek dál, než přímo za kempem, nicméně stále v rozumné vzdálenosti a není potřeba nikam nic táhnout - dojedete, vykrámujete a nahoru nalehko. Předpokládám, že polezeme horské vícedélky - v okolí jsou cesty sportovně zajištěné i alpského charakteru všemožných obtížností, materiál tentokrát rozumně pevná žula. Mám naskenovaných pár stránek z průvodce a spousta cest cca 4-8 je na bergsteigenu http://www.bergsteigen.com/gebirge/zillertaler-alpen Komu se nebude chtít lézt, má k dispozici nějaké normálky na zdejší třítisícovky, případně ferraty, krátké sportovky a tisíce boulderů (netýká se nováčků plnících letní hory). A pro případ špatného počasí se můžete jít podívat třeba na dům Petera Habelera, který v Mayrhofenu žije a ve zdejším údolí před více než padesáti lety začínal s lezením. A odvážní si můžou zkusit vylézt Habelerův prvovýstup \\\'Südwestpfeiler\\\' na Reichenspitz, takzvanou Habeler-riss za 5+, kterou Habeler poprvé prostoupil roku 1962 a která si na první opakování počkala až do roku 2003.

Pro nováčky: S sebou si vezměte dostatek materiálu pro lezení v horách, tedy kromě běžných věcí: 2 60 m dlouhá poloviční lana/dvojčata, dostatek expresek, alespoň pár vklíněnců, friendů, smyček a volných karabin. Dále do dvojice minimálně jednu lékárničku a jeden žďárák. Nepromokavé oblečení, i v létě se hodí péřovka.
Vzhledem k \\\'ubytování\\\' jsou potřeba stany, (teplé) spacáky a vařiče. Pevně věřím, že nás nečeká stejně hnusné počasí jako loni.


Nováčci, kteří nikdy nelezli v horách, domluvte se s instruktorem, případně se zkušeným členem. Myslete také na to, že před letními horami musíte mít splněnou lezeckou zkoušku, nebo se ve výjimečných případech domluvit s metodikem, zda vám účast povolí.

Instruktoři:
Zeťák
Kuba

Jede:
1. Evka
2. Zeťák
3. Klára
4. Michal
5.
6.
7. Brejchy
8. Markéta
9. Filip K.
10. TomasK
11. Vojta (MGM)
12.
13. Happy
14. Erik - nějaký parťák na Gigalitzturm Südostgrat Gigalitz, Fußstein, Lärmstange - Nordkante?
15. Petr.K
16. Radka
17. Janča
18. Kuba
19. Hanka T.
20.-22. LuSKA, Roman, Viktor - ubytování si zařídíme sami
23. Misha

poznámky Lukas B.:
1. jestli je bivakovací loukou myšleno parkoviště před hostincem In der Au na soutoku dvou cest a dvou potoků, tak je pravda, že se tam asi často spává. loni zcela v pohodě, leč jen na jednu noc, ovšem noc ze soboty na neděli při traumwetteru na začátku srpna, a vešli jsme se hravě (ne tedy na absolutní rovnej pažit, kola spací dodávky jsme podložili k tomu určenými dřevěnými klíny). tedy, popravdě, dali jsme si z té radosti po výstupu tři piva (každý), a když jsme viděli před soumrakem rozcapující se dodávky a stany, zdvořile jsme se zeptali, jestli by nevadilo, kdybychom také přespali, a jestli se za to platí. bylo nám to dovoleno, platit nic nechtěli a poprosili, abychom na velkou chodili do hospody. na starých českých i německcky mluvících diskusích se ovšem někdy objevuje 5e/osobu/noc, možná je to cena bez konzumace, nezeptat se by asi bylo neslušné. rovněž by asi bylo velmi nevhodné nechávat stát stany přes den, hlučně chlastat, pinkat celou noc na kytaru a podobně. jo mimochodem, grundšártner ze severu je fakt moc príma módní tůrka. a někde na internetech jsem viděl náhled na tištěnej průvodčík, a trojko-čtyřkových čistě skalních klasických tůr je v okolí dostatek. skládací kolo či koloběžka se pak zatraceně hodí.
2. jet na bivakovací louku, zjistit že je plno nebo to nějaká debilní uřvaná partička všem dalším nadobro posr(pííííp), a pak se chtít ve dvou desítkách lidí uplacatit nablind v kempu na místě natolik provařeném hraničí s naivitou. rezervace tak měsíc dopředu přinejmenším.
3. jo a nakonec, až si ty moje moudra zapíšete za uši, tak je zase smažte, nemusí se všechno úplně profláknout.

poznámka KT:
Nemám do toho co mluvit, ale taky by mi v takovém množství lidí přišel lepší kemp a předem ho rezervovat.
P.S.: Kola a kolobrndy se fakt vyplatí na naše trojko-čtyřko-lehčípětky?

Poznámka na poznámky:
Ty kdyby ses k něčemu nevyjádřil, myslela bych, že jsi nemocnej...
ad 1 Ne.
ad 2 Rezervace je fajn věc, ještě pořád si pamatuju, za jakýho vola jsem byla loni... Ale jo, takhle je to jistota. Máme tedy rezervaci pro 10 stanů do campu (odkaz v textu). Majitelé tentokrát nechtějí žádnou zálohu, tak prosím o férové jednání a odhlášení se alespoň týden předem. Kdo tak neučiní a nebude mít extra vážnou omluvu, ocitá se u mě na černé listině a příště si ubytování zařizuje sám. Naopak pokud myslíte, že se nedokážete do 10 stanů uskupit a chcete si platit privát, taktéž dejte včas vědět, ať třeba 1-2 místa přirezervuju.

KT: Díky!

Akci vložil:     Gobo - 11.9.2018
Akce je povolena k editaci.
Poslední úprava:    Petr B. - 24.6.2019   09:23  ..další..

 Seznam akcí 


Stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1024 x 768 a větší.
© Copyright: Jindřich Štěpán 2002-2008
Bezpečnostní obaly a pouzdra pro bezkontaktní paypass platební a kreditní karty