Kalendář - detail akce


Hrubice

Začátek akce: Čtvrtek, 27. září 2018Konec akce: Neděle, 30. září 2018

Skalní lezeníSkalní lezení

1. Dračky

2. Chata

Všechny obrázky

Babí léto ve Skaláku s azylem na myslivecké chatě.

Již tradičně pro lezecké a společenské účely zamluven myslivecký srub na Hrubé Skále, resp. na samotě na rozhraní lesa a louky, asi 10 minut pěšky od zámku, k věžím pak už co by karabinou dohodil (nejblíž Dračky).
http://www.mapy.cz/s/gdZ6

Program: za příznivého počasí lezení a zase lezení, za nepříznivého (mokré skály) pěší nebo cyklo výlet, Sušky, houbové žně (košíky s sebou), lajny před chatou apod. Večer oheň, buřty, soudek, zpěv...
Na zámku a v okolí se také koná Horolezecký festival: http://www.hfcr.cz/

Chata a spaní: Dole je jedna velká místnost s kamny a kuchyňka (lednice, sporák, rychlovarka, mikrovlnka, teplá voda, dostatek nádobí, nadbytek půllitrů) a nahoře spaní - 8 míst na postelích + kamrlík pro cca 3 lidi (kdo dřív přijde, ten dřív mele), dále pak porůznu na matracích. Přezůvky netřeba (pak si to uklidíte >:-). Venku dvě rozjímací budky.

Cena: 100 Kč za noc + nějaké drobné za elektřinu (asi 6 Kč/kWh). [S nocležníky ve stanech/autech se to pokusíme vyřešit nějak rozumněji.]

Doprava:
AUTEM: z Turnova směr Jičín, odbočit na Hrubou Skálu, pořád rovně po silnici (vesnicí, pak lesem do kopce) až nahoru na rozcestí - zde první odbočka vlevo a potom první vpravo (přes zákaz vjezdu). Napravo se za chvíli objeví chata, dojedete k závoře, před kterou odbočuje doprava příjezdová cesta.
http://mapy.cz/turisticka?planovani-tras.....7D&rt=&rt= . Parkovat se dá přímo u chaty, jen se prosím pokuste rozumně naskládat do co nejmenšího počtu aut.
VLAKEM: do stanice Hrubá Skála, odtud cca půl hodiny pěšky.
Dole v Doubravici jsou dvě sámošky.

Vítán je kdokoliv, zapisovat se nikam nemusíte. Jen prosím počítejte s tím, že část lidí musí spát dole, příp. i na verandě/pod širákem na matracích nebo vlastních karimatkách, chata není opravdu nijak extra velká. Na loučce u chaty je také možné postavit stan.
Termín jsem pečlivě vybrala...ehm tedy zbyl na skladě, ale samozřejmě že bude sucho ;-) (snad ne v hrdlech). Písku zdar.

Lezení:
Průvodce: Hruboskalsko 1. a 2. díl (1996, 1998). V kiosku u zámku je ke koupi výborná podrobná mapka skalního města s vyznačenou většinou věží.
Začátečníkům na písku se bude hodit tehle soupis cest z Humwebu http://www.humanita.n.cz/article_detail.php?idart=403 i výborný článek o jištění smyčkami na HoryInfo http://www.horyinfo.cz/view.php?cisloclanku=2010030031 nebo http://horolezeckametodika.cz/ucebnice/j.....smyckovani .
Pěkný výběr hruboskalských klasik s fotkami a podrobným popisem najdete zde:
http://www.rotsport.cz/index.php?str=clanky/050037
Poslední seznam je vyfiltrovaný z webu Skalní oblasti, jde o cesty označené jako "vhodné pro horolezecký výcvik" (tedy mělo by jít o "lehkou, pevnou, zajistitelnou cestu s dobrým nástupem do slanění" :-). Obtížnost převážně I-V. http://www.skalnioblasti.cz/5_index.asp?.....o_vycvik=1 (Všímejte si ale i ikonky smutného obličeje - "zničená, olezená cesta".)

Zde můžete nabízet/poptávat místa v autě:

Bolovanos + Lenka: Shanime odvoz na patek dopoledne.

Akci vložil:     Gobo - 20.9.2016
Akce je povolena k editaci.
Poslední úprava:    Zuzka - 27.9.2018   21:31  ..další..

 Seznam akcí 


Stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1024 x 768 a větší.
© Copyright: Jindřich Štěpán 2002-2008
Bezpečnostní obaly a pouzdra pro bezkontaktní paypass platební a kreditní karty