Kalendář - detail akce


Letní Alpy v Hochkönigu

Začátek akce: Sobota, 21. červenec 2018Konec akce: Středa, 25. červenec 2018

Letní horyLetní hory

1. Östliche Schoberplatte

2. Imlauer Gebirge

3. Mandlwand

4. Zdejší vápencové tvary

Všechny obrázky

Momentálně 5 volných míst, čas na přihlášení do konce června!

Update: Momentálně je nás 20, vzala jsem tedy celý lágr (21 míst), takže je volné jedno poslední místo. Mají ještě samostatné pokoje pro 2 a 3 lidi, ale ty jsou dražší. Z chaty mi napsali, že sprchu nevedou, je tam ale umývárna s teplou vodou. Momentálně čekám na potvrzení rezervace, jakmile to bude ok, dám vědět po meilu.

Hlaste se mi prosím předběžně do konce února, ať můžu zarezervovat místa na chatě, a to VČETNĚ NOVÁČKŮ , kteří zatím nedělali zkoušky na Bořni, ale dělat je chtějí a rádi by pak jeli. Jistější je vaši rezervaci případně zrušit, než dělat dodatečně. Místa zarezervuji pro ty, co se zapíší do konce února + tak 3-4 navíc pro nerozhodné, tak aby na vás nějaké zbylo! Zároveň pište, pokud máte zájem o polopenzi, tam cenu zjistím až po telefonické domluvě. Jelikož se na chatě platí záloha 5E/osoba/noc, tedy 20 E za celý pobyt, prosím, abyste s tímto počítali a částku mi poslali na účet (číslo účtu a aktuální kurz pošlu mailem těm, jimž začátkem března místa rezervuji) nejpozději do 30. 5. 2018, nováčci pak do 30. 6. 2018. Rovnou varuji, že pokud někdo peníze nepošle a nebude pro to mít sakra dobrou omluvu, tak jeho místo zruším nebo nabídnu náhradníkovi, vážně nechci doplácet ze svého :).

Po porovnání lezeckých možností (hlavně pro nováčky), ubytování a vzdálenosti nakonec letní Alpy proběhnou v oblasti Hochkönigu, konkrétně v okolí Immlauer Gebirge.

V okolí se nachází dostatek různě obtížných (cca -IV - IX UIAA), povětšinou slušně odjištěných a především rozumně dlouhých (do 500 m) cest v pevném vápenci, takže by si měl zalézt opravdu každý. Dobré jsou průvodce Hochkönig kletterführer od Alberta Prechta, ten dám co nejdřív na oddílové FTP, a Best of Genuss, Band 1. Oba průvodce jsou k dispozici i v ČHS půjčovně (https://www.horosvaz.cz/knihovna-chs/best-of-gen.....-7-modra/, https://www.horosvaz.cz/knihovna-chs/hochkonig-2002/). Nám nejdostupnější bude Torsäule a Schoberkopfu s Teufelskirche.

Pokud by si chtěl někdo odpočinout od lezení, dá se dojít až na vrchol Hochkönigu přes ferratu Schartensteig, i když je to celkem dálka, popřípadě projít se po okolí.

Ubytování zajistím na chatě Mitterfeldalm (http://www.mitterfeldalm.at), platí se 23 E za noc i se snídaní. Na chatě se vaří, tedy je možnost přikoupení večeří, popřípadě telefonicky dohodnout polopenzi. Chata nespadá pod Alpenverein, jedná se spíše o rodinný statek.
Nejlepší výchozí bod je od parkoviště u Arthurhaus (47.4094789N, 13.1280708E), odkud je to na statek cca 30 min svižné chůze.

Ubytovaní budeme v "lágru" na patrových postelích, polštář a deka bude k dispozici, vezměte si vložku do spacáku!!! Na chatě zajistím celkem 4 noci počínaje sobotou, odjezd bude ve středu. Pokud by chtěl někdo zůstat déle, řeší si prodloužení rezervace individuálně. Datum jsem zvolila s ohledem na odstup od případných letních Tater.

Vzhledem k poloze chaty předpokládám, že v ní bude i sprcha, definitivní informaci zjistím.

Vybavení na horské letní lezení: sedák, prsák, helma, lezky, expresky a karabiny etc. Cesty jsou sice vcelku slušně odjištěné, ale rozhodně nezapomeňte ani vklíněnce/friendy/smyčky a další oblíbená udělátka pro lezení po vlastním. Do dvojice dvě poloviční lana 60 m, alespoň 1 lékárničku (ideální je, když alespoň malou mají oba) a bivakovací pytle!

Nováčči: Dohodněte se s metodikem, jestli máte splněny všechny oddílové povinnosti a můžete jet. Také není na škodu si domluvit do dvojice/trojice instruktora nebo někoho zkušeného!!!

Snad jsem nezapomněla žádnou důležitou informaci, v případě dotazů se mi ozvěte emailem.

Kdo jede + polopenze ANO/NE:
1. Evka
2. DavidZ (polopenze) - Záloha OK
3. Klára (polopenze) - Záloha OK
4. Michal (polopenze) - Záloha OK
5. David (polopenze) - Záloha OK
6. Markéta (polopenze) - Záloha OK
7. Petr B. - záloha OK
8. Vojta (mgm) - Záloha OK
9. LuSKA ANO - záloha OK
10. Roman ANO - záloha OK
11. Radka - záloha OK
12. Erik - záloha OK
13. Petr.K - záloha OK
14. Dejv (polopenze) - Záloha OK
15. Šárka (polopenze) - Záloha OK
---

Auta:

Akci vložil:     Gobo - 8.9.2009
Akce je povolena k editaci.
Poslední úprava:    Víťa - 21.7.2018   10:48  ..další..

 Seznam akcí 


Stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1024 x 768 a větší.
© Copyright: Jindřich Štěpán 2002-2008
Bezpečnostní obaly a pouzdra pro bezkontaktní paypass platební a kreditní karty