Aktuality - vybraná aktualita.


 Update na Humwebu

18.10.2011 - Máme lezecké knížky!

Přidal jsem novou entitu, lezeckou knížku. Je to hlavně kvůli nové strategii přijímání členů, namísto papírové knížky si budou noví členové aktivity zapisovat na web. Samozřejmě toho může využít kdokoli s právem se přihlásit do systému.

Vlevo v menu v sekci "Vložit" přibyla nová položka "Akci lez. knihy". Akce jsou členěny do kategorií podle toho, jaké údaje jsou pro ně relevantní vyplnit. Každá kategorie má pak v lezecké knize samostatnou tabulku. Zatím jde akce vkládat a upravovat - úprava je přes hyperlink na prvním vyplněném sloupci na řádku dané akce. Upravovat může pouze vlastník, metodik nebo administrátor.

Zatím nejde akci smazat, pokud omylem nějakou zadáte, dejte do poznámky "smazat". Snad se mi co nejdříve podaří mazání dodělat.

Lezeckou knížku najdete v detailu uživatele. Ke svojí lez. knížce se dostanete z menu skrze "Osobní údaje".


17.11.2010 - Nové opravy a změny

- drobná úprava pro správné kódování předmětu e-mailů při registračním procesu
- v galerii u článků jsem změnil prohlížení obrázků, teď je využit namísto nově otevíraného okna Javascriptový doplněk Lighbox ( znáte jistě ze spousty jiných webů). Budu se snažit toto přenést i do ostatních sekcí
- díky za upozornění Mamánkovi na nefunčnost nastavení uživatele >> opraveno
- oprava mazání inzerátů, od teď se inzeráty budou pouze deaktivovat, uživatel je pod seznamem svých inzerátů uvidí i nadále, případně je jejich úpravou může znovu vyvěsit
- nějaké drobné opravy sem ani nepíšu, spíše reaguji na Vaše emaily průběžně


5.2.2009 - Pár drobných oprav

Kopírování textů z MS Wordu - pokud text obsahuje "těžko stravitelné znaky", jako například speciální uvozovky, dlouhou pomlčku a podobné, měly by se už tyto znaky zobrazovat na stránkách správně, respektive upraví se na "zobrazitelné" - normální pomlčka, normální uvozovka atd.. Kdybste někdo při kopírování textu z Wordu nebo jiného programu přišel na nějaký další znak, který se zobrazí jako &#cislo; , dejte mi vědět a já ho přidám do konverzní tabulky.

Odkazy vkládané do článků, kalendáře, diskuse atd. se doteď vždy otevíraly v novém okně prohlížeče. Pokud bude odkaz na nějaký článek, aktualitu apod. na našem serveru, tedy ve tvaru http://www.humanita.n.cz/ příslušná stránka, otevře se ve stejném okně.

Opraveno špatné zobrazování aktualit na hlavní stránce v případě, že je jich méně než 5 a tedy nerolují.

4.12.2008 - Konečně na novém serveru

Tak se mi konečně podařilo přepsat všechny dotčené skripty abychom mohli běžet na novém, lépe fungujícím serveru. Jistě si všimnete i některých dalších změn, podařilo se mi snad i vylepšit ochranu proti spamu v diskusi, uvidíme či to zabere i proti těm vynalézavějším robotům, kteří nám sem jestě pronikali. Kdyby jste teď po přesunu zjistili nějaké chyby, pište mi prosím na mail, najdete ho dole na stránce u Copyrightu. Jinak enjoy!

13.3.2008

Nahrávání fotek ke článkům a členům ze ZIP souboru

Přidal jsem možnost nahrávat obrázky přidávané ke článkům a k uživatelům také hromadně ze ZIP archívu. Bližší nápověda je přímo v administraci obrázků. Odzkoušel jsem to na IE6 a Firefoxu, kdyby to někomu nešlo, ozvěte se.

5.3.2008

Vidím že rok se sešel s rokem a já se opět konečně na chvilku podíval na naše stránky "z druhé strany". Takže...

Drobná změna v diskusi
Z diskuse vypadlo zvláštní okénko na http odkaz. Stejně jsem měl pocit, že ho už využívá pouze Kuba k reklamě na Horydoly. Stejně nebylo možné vkládat tam delší odkazy. Namísto toho se mi podařilo snad konečně dořešit správné vkládání odkazů přímo do těla zprávy ... teda doufám, snad to čas potvrdi.

!!! PicLens !!!
Nevím či už jste se někdo setkal s touto novou vychytávkou, ale mě se opravdu líbí a proto jsem ji zakomponoval i do našeho webu.
Ze stránek www.piclens.com si můžete stáhnout drobné vylepšení pro IE6 nebo pro Firefox. Nabízí "fullscreen" prohlížení obrázků na www stránkách, tedy ve zvláštním režimu přes celou obrazovku.
Po naistalovaní můžete prohlížet fotografie u členů a u článků. Při najetí na zmenšený obrázek na něm uvidíte malou šedou ikonu v levém dolním rohu. Stačí kliknout a přenese Vás to do zcela jiné dimenze prohlížení...
V případě problémů mě kontaktujte.


25.2.2007 - Opět nové změny na humanitních stránkách

Hned na úvod
Změnil se link pro automatické přihlašování na naše stránky. Takže kdo ho používá, opravte si ho na nový tvar

http_://humanita.n.cz/authorize.php?newlogin=vaslogin&password=heslo&page_url=uvod.php

Celá změna spočívá v tom, že tam není "login", ale "newlogin". To podtržítko u http, co je tu, z linku vymažte, kdybych to tu neměl, link mi to zobrazí zkráceně... asi takhle : http://www.humanita.n.cz/authorize.php?n.....l=uvod.php

Využití koláčků - cookies
Od nynějška si webové stránky ukládají několik málo informací o vašich preferencích, i když nejste přihlášení. Pokud tedy používáte stejný počítač, bude si pamatovat jakou přezdívku jste naposledy použili v diskusi, jaký email, jaké řazení příspěvků používáte, kolik příspěvků na stránku si necháváte vypsat. Také vaše logovací jméno z posledního přihlášení.

Rozšířené možnosti editace a mazání
V menu vlevo přibyla přehledná sekce "Vložit". Krom toho, že můžete vkládat, můžete také mazat. Pravidla pro mazání jsou u většiny položek stejná a to ta, že mazat můžete to, co jste sami vložili. Právo mazání přes všechy uživatele maji administrátoři. Jedna specialitka.. akci která už proběhla, není možné smazat.

Úpravy
Upravovat obecně můžete také to, co jste sami vložili. U akce platí, že editovat ji může zadaný vedoucí akce a uživatel, který akci vkládá. U akce a článku lze povolit editaci všem zalogovaným uživatelům. Provedené změny se potom zapisují ke každé akci/článku do logu. Aktualitu mohou upravovat všichni uživatelelé.

Upozornění na akci na hlavní stránce
Pokud je potřeba nějak upozornit na akci, která se bude konat.. například je potřeba se na ni nahlásit, i když je naplánovaána až za 3 měsíce a není tedy na hlavní stránce v seznamu nejbližších akcí, je toto možné udělat v editaci akce. Je tam na to speciální zaškrtávací pole. Lze doplnit i krátný text, který se na hlavní straně také zobrazí (například "Hlaste se mi do: ... ").

Kopírování starší akce
Pokud zadáváte novou akci a stejná akce se už někdy konala (například každý rok se opakující nováčkovské akce), můžete použít pžedvyplnění formuláře vybráním akce z picklistu. Pokud původní akce obsahuje obrázky, v dolní části formuláře můžete zasškrtnout, aby se tyto obrázky při ukládání akce také zkopírovaly.

Nové - vkládání a řazení fotek
Obrázky ke článkům a uživatelům lze řadit podle potřeby. Také přibyla možnost editace údajů u každého obrázku. Seznamte se s tím každý ve své sekci fotografií uživatele.

Smajlíci v diskusi
Přidal jsem i smajlíky do diskuse.. Komu se to nelibi, ať je nepouživá a kdyby se našel někdo, komu vyloženě vadí , může si je v sekci "Uživatel: Nastavení" úplně vypnout.

Co se týká dalších změn, šlo o malé grafické úpravy, kterých jste si ale už všimli. Nově lze přidávat i ankety. Kdybyste někdo narazil na nějakou chybu, pošlete mi prosím info, mail najdete dole na konci každé stránky.

----------------------------------------------------------

6.11.2006

Zobrazení e-mailové adresy u uživatele

Na vědomí se dává, že od nyní je možné také Vaši primární emailovou adresu schovat před okem nezalogovaných návštěvníků. Stejně jako u jiných údajů o uživateli, je nyní možně nastavit u této adresy příznak "Zobrazit jen registrovaným členům". Jak jsem se dozvěděl, někteří neradi vystavují svou adresu veřejně... což může být pochopitelné.

Vzhledem k tomu, že nyní je tedy k zobrazení nutné jmého a heslo některého z uživatelů, neměly by se k této informaci dostat ani žádní prohledávací roboti, všechny informace jsou v databázi, která je též přístupná pouze s administrátorským heslem.

3.11.2006

Pro Hrba a možná i jiné jsem zviditelnil tuto již starší aktualitu...

12.8.2006

Rozšíření údajů o uživateli

Nevím jak tam na západě, ale tu na Slovensku bylo celý víkend pršavo. Zůstal jsem tedy přilepen u počítače a vytvořil několik málo detailů na našich stránkách... konečně. :o)

Někteří jste si už všimli, že k vašim kontaktním údajům si můžete přidat ICQ, MSN, Skype, nebo jiný volitelný kontakt, jako například "Od pátku do neděle v pohostinství U Jouzů na náměstí." :o)

Diskuse

Další změnou, kterou ale jistě nepřehlédnete, je nová diskuse. Přibylo v ní hlavně řazení příspěvků do vláken - doufám, že tak bude přehlednější. Komu by se řazení do vláken nelíbilo, má možnost zvolit řazení příspěvků podle času vložení, a to jak dopředu tak i pozpátku.:o) V sekci Nastavení je možno si nastavit výchozí řazení a uspořádání diskuse po přihlášení.

To je asi tak vše. Komu by chyběla stará diskuse, může se na ní podívat na adrese http://www.humanita.n.cz/chat.php Příspěvky do ní přidané se ale v nové diskusi neobjeví, je to jiná tabulka.:o)

Automatické přihlašování

Pro ty, co používají stále jeden PC, se možná bude hodit tento návod. Pro automatické přihlášení do Humanita stránek můžete využít link ve tvaru

http ://humanita.n.cz/authorize.php?newlogin=vaslogin&password=heslo&page_url=uvod.php

Popřípadě můžete uvod.php zaměnit za jiné, například pro vstup do diskuse tam dejte humdiss.php. Link si uložte na plochu, do toolbaru Rychlé spuštění (Quick Launch - kdo máte) či jako link přímo do prohlížeče.

Poslední aktualizace:  20.10.2011

Vložil: Jindra


Ostatní aktuality

28.3. a 4.4.2019 nebude půjčovna.

27.3.2019

Půjčovna 21. a 28.2. bude.

20.2.2019

14.2. nebude půjčovna.

13.2.2019

Půjčovana NEBUDE tento týden.

28.1.2019

ČHSky připraveny k vyzvednutí

23.1.2019

Pojištění ALPENVEREIN 2019

23.11.2018

Přednáška Exp. PIK LENINA 7 134m - PRAHA 26.11.18

13.11.2018

Placení příspěvků 2018/2019

6.11.2018

1.11. nebude půjčovna.

29.10.2018

Pondělní setkávání na stěně

19.9.2018

Půjčovna 17. a 24.5. 2018

13.5.2018

3.5. nebude půjčovna.

23.4.2018

Výjimečný termín půjčovny

19.3.2018

Synchronizace kalendare

15.3.2018

Klášterka

8.3.2018

chybka

2.3.2018

ZDrSEM Horal

18.2.2018

CHSky připraveny k vyzvednutí

19.1.2018

Výzva nováčkům

14.12.2017

Půjčovna 14. a 21.12.

11.12.2017

Placení příspěvků 2017/2018

20.10.2017

 Všechny aktuality 


Stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1024 x 768 a větší.
© Copyright: Jindřich Štěpán 2002-2008
Bezpečnostní obaly a pouzdra pro bezkontaktní paypass platební a kreditní karty